• Robocza wersja plakatu
  Robocza wersja plakatu
 • Plakat reklamujący<br>konkurs na Facebooku
  Plakat reklamujący
  konkurs na Facebooku
 • Zwycięski plakat<br>w konkursie producentów<br>Autor: Kamil Walesiak
  Zwycięski plakat
  w konkursie producentów
  Autor: Kamil Walesiak

ekranizacjaWe wrześniu 2008 roku twórcy komiksu sprzedali prawa do ekranizacji albumu "Bez Oddechu" niezależnemu producentowi filmowemu z USA. Nie ujawniono szczegółów umowy, wiadomo jedynie, że film ma powstać w najbliższych pięciu latach.

Oficjalna strona producentów znajduje się pod adresem funkykovalmovie.com
Producentami mają być Panowie Roland Von Ciel i Josi W. Konski
W Polsce producentów reprezentuje Pan Mateusz Droba.

Wstępnie wiadomo, że film ma nosić tytuł The Adventures of Funky Koval. Na pytanie czemu w tytule użyto słowa przygody, które nigdy nie wystąpiło w tytułach komiksu, śpieszymy z odpowiedzią. Otóż Pan Roland wychował się na Węgrzech. W polskich edycjach rzeczywiscie nigdy nie użyto w tytule słowa przygody, ale węgierskie wydanie miało tytuł Funky Koval Kalandjai, co oznacza dosłownie Przygody Funky Kovala. Ot i proste wyjaśnienie źródła holywoodzkiego tytułu.

Na podstawie artykułu Funky Koval do kina z Pulsu Biznesu nr 47 (3316) / 2011, z dnia 9 marca 2011 r. wiemy, że wcześniejsze informacje o budżecie sięgającym 60 mln USD, były mocno przesadzone.
Planowany budżet wynosi 37 mln USD.


Na obiecane ciekawostki i szczegóły dotyczące ekranizacji, czekamy z niecierpliwością od polskiego przedstawiciela producentów.


18.04.2010. Borys Szyc w wywiadzie udzielonym serwisowi Plejada.pl powiedział o otrzymanej propozycji uczestnictwa w ekranizacji komiksu "Funky Koval". Główną rolę miałby zagrać Matthew McConaughey.


Źródło: Plejada.pl

Kolejny krótki wywiad z Borysem Szycem:


Źródło: Plejada.pl