interia.pl 14 09 2008


Funky Koval jedzie do Hollywood
Niedziela, 14 września 2008

Jeden z najsłynniejszych polskich bohaterów komiksowych - Funky Koval - jedzie do Hollywood. Prawa do sfilmowania przygód kosmicznego agenta wykupił amerykański, niezależny producent.

Fabularny film o przygodach Funky Kovala ma powstać w ciągu pięciu lat - poinformował dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi Adam Radoń.

"Funky Koval" to polska seria komiksowa autorstwa scenarzystów Macieja Parowskiego i Jacka Rodka oraz rysownika Bogusława Polcha. Głównym bohaterem jest kosmiczny detektyw Funky Koval, który z pomocą przyjaciół z prywatnej agencji detektywistycznej Universs tropi międzyplanetarne afery, często z podtekstem politycznym.

Jak powiedział Radoń, twórcy komiksu mają podpisaną notarialnie umowę z jednym z niezależnych producentów amerykańskich na ekranizację pierwszego albumu komiksu "Bez oddechu", nie chcą jednak ujawniać szczegółów.

Wiadomo jedynie, że w Stanach Zjednoczonych trwa zbieranie środków na produkcję filmu. Komiks ma zostać przeniesiony na ekran w ciągu pięciu lat.

"To chyba jedyny polski komiks, który będzie zrozumiany wszędzie na świecie. Doskonała akcja, idealny bohater nadający się właśnie do hollywoodzkiej produkcji" - uważa Radoń.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

użyta grafika w tym materiale pochodzi ze strony artykułu www.interia.pl/wiadomości...