Jacek Rodek


Jacek Rodek (ur. 1956) – polski scenarzysta komiksów, współtwórca serii Funky Koval, w której jest pierwowzorem jednego z bohaterów – Jacka Roddy`ego.
W latach 80-tych XX wieku jeden z założycieli magazynu Fantastyka, w którym początkowo był Kierownikiem działu literatury zagranicznej, a następnie zastępcą redaktora naczelnego oraz redaktorem naczelnym magazynu "Komiks-Fantastyka". W kolejnych latach redaktor w wydawnictwach Orbita i Korona. Na początku lat 90-tych pomysłodawca i redaktor magazynu komiksowego magazyn "CDN". W 1993 roku założył Wydawnictwo MAG (www.mag.com.pl) którym kieruje do dziś. Wydawnictwo początkowo wydawało gry fabularne (m.in. Warhammer Fantasy Roleplay , Dzikie Pola, Wiedźmin: Gra wyobraźni) i magazyny jak "Magia i Miecz" (103 numery w latach 1993 – 2002) i "Fenix" (w wyd. MAG w latach 2000 – 2001). Obecnie specjalizuje się w beletrystyce fantasy i science fiction.

Odznaczenia:

  • brązowy medal Gloria Artis z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Michała Kazimierza Ujazdowskiego, na ćwierćwiecze „F” i „NF” (2007)

Twórczość:

Funky Koval - scenariusz
  • t. I Bez oddechu
  • t. II Sam przeciw wszystkim
  • t. III Wbrew sobie