Rafał Szlapa - BLER


We wrześniu 2010 roku, Rafał Szlapa przygotowując promocję komiksu BLER do działu KIBICUJEMY w serwisie ziniol.blogspot.com, opracował poniższą grafikę, którą 3 maja 2011 przypomniał światu w serwisie facebook.

Autor: Rafał Szlapa.
Publikacja: ziniol.blogspot.com - 13 września 2010 r.
Strona BLER'a: BLER Blog

Materiał został zamieszczony za zgodą autora.
fragment z artykułu "Kibicujemy 16", nawiązujący do Funky Kovala.
Autor - Dominik Szcześniak


- Trzy planowane albumy. Niezwykły rozmach produkcyjny. Zagraniczny wydawca o imieniu Luigi! Czy trylogia Blera będzie Funky Kovalem XXI wieku?

Do Funky Kovala Blerowi było najbliżej w czasach "Areny Komiks", kiedy moja historia oprócz gloryfikowania higieny osobistej opowiadała o walce dobrych ludzi ze złymi. W obecnie wydawanej "lepszej wersji..." nie ma złych, a przynajmniej takich, którzy byliby motorem akcji. Ich miejsce zastępują niesprzyjające okoliczności, prawie jak w życiu. Trudno mi się równać z komiksem Polcha bo tamten to wysokobudżetowa space opera pełną gębą. Od kiedy, z bólem serca, zrezygnowałem z umieszczania akcji w nieokreślonej przyszłości i całego tego kosmicznego rekwizytorium, moja historia poszła w zupełnie innym kierunku, może bliżej Vertigo, ale bez przesady. Jeśli komiks się spodoba, będzie zapewne czymś zupełnie innym i nowym. Jeśli nie, przepadnie w pomroce dziejów. Poza tym, o ile się nie mylę, wkrótce zobaczymy jak opowieść o Funkym radzi sobie w XXI wieku. Kiedyś z powodu tego komiksu byłem postrachem antykwariatów w rodzinnym mieście:)

Pełny materiał na blogu: ziniol.blogspot.com.