• Woblink
    Woblink
  • Funky Koval<br>na iPad'zie
    Funky Koval
    na iPad'zie

Woblink


Prezentujemy informacje o elektronicznej wersji komiksu Funky Koval, dostępnej na iPad'a, iPod'a Touch i iPhone'a. W testach jest także wersja BETA na smartphone'y z systemem Android.
Obecnie w usłudze WOBLINK dostępne są dwa pierwsze tomy, trzeci jest w trakcie opracowywania.

Czym jest Woblink:Woblink jest pierwszą polską aplikacją do czytania książek na urządzeniach Apple’a. Aplikacja miała premierę w październiku 2010 roku. Od początku wdrażania aplikacji dostępne w niej były popularne tytułów czołowych polskich wydawców, m.in.: Albatrosa, Czarnej Owcy, Muzy, Prószyńskiego, WAB, Wydawnictwa Otwartego, Znaku i Zysku. Były to nowości i bestsellery.

Na Woblinku w tym momencie dostępne są między innymi: kryminały Stiega Larssona i Henninga Mankella, horrory Stephena Kinga, popularne wśród kobiet powieści Emily Giffin i Małgorzaty Kalicińskiej, bestsellery takich autorów jak Haruki Murakami czy Ruis Zafón. Ostatnio pojawił się pierwszy thriller multimedialny Level 26, a także niezwykła autobiografia muzyczna Wojciecha Manna Rockmann.
Stale poszerza się także katalog komiksów. Już teraz Woblink oferuje Wilqa, Jeża Jerzego i Funky Kovala.Woblink jest aktualizowany, jego oferta wydawnicza stale poszerzana, a proponowane książki są coraz bardziej zaawansowane technicznie.

Do niedawna aplikacja dostępna była na urządzeniach Apple (iPad, iPod Touch, iPhone), a 4 marca wystartowała wersja BETA na system operacyjny Android (np. Samsung Galaxy, telefony HTC).

Dla użytkowników Apple przygotowana została przełomowa aktualizacja, która pozwala na odtwarzanie zdjęć, dźwięków i filmów. Swoją premierę miała multimedialna wersja Samsary Tomka Michniewicza. Czytelnicy mogą przekonać się, co to nowa jakość czytania i i czym rzeczywiście może okazać się książka elektroniczna. Każdy użytkownik Woblinka po ściągnięciu aktualizacji może podglądnąć życie mieszkańców Azji, wielkie metropolie Dalekiego Wschodu, slumsy, dżunglę i zapomniane szlaki, włączając wysokiej jakości film z dźwiękiem, powiększając obraz, mapę, fotografię. Książka odbierana wieloma zmysłami i daleki świat w zasięgu ręki – oto czym jest prawdziwy e-book! Wielu potencjalnych użytkowników/czytelników nawet nie wie, że książki elektroniczne to nie tylko statyczny PDF, a dający niesamowite możliwości format EPUB. E-book to kiążka papierowa plus to wszystko czego nie można z nią zrobić.

Funky Koval w Woblinku:

Funky Koval dostępny jest na Woblinku w dwóch częściach, trzecia jest właśnie przygotowywana. Cena za jeden komiks to 9,90 zł. Dostępna jest okładka i plansze podzielone na pojedyncze klatki komiksowe (cięte z formatu PDF i konwertowane do EPUB). Materiał wykorzystany do publikacji, pochodzi z wydania zbiorczego Egmontu z 2002 roku. Screeny prezentują jak wygląda na interfejsie iPada komiks jednoklatkowy na czarnym tle (niesamowita wygodna czytania, zmiana klatek jednym dotknięciem ekranu) z możliwością powiększenia obrazu ruchem palców po tablecie.
Książkę pobiera się z aplikacji Woblink, którą to wcześniej należy pobrać ze strony www.woblink.com (pobranie jest darmowe). Kliknięcie ikony Woblinka na pulpicie iPada poprowadzi dalej - do katalogu dostępnych książek, następnie do systemu płatności i na tzw. półkę użytkownika czyli miejsce, gdzie ląduje zakupiony egzemplarz i umieszczony zostaje wśród innych pobranych tytułów. To wszystko! Można zacząć lekturę!